XIX Pielgrzymka Rzemiosła do Kalwarii Zebrzydowskiej

7 września 2024 odbyła się już XIX Pielgrzymka Rzemieślników i Przedsiębiorców do Kalwarii Zebrzydowskiej. Przybyli przedstawiciele Spółdzielni i Cechów z Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Izb Rzemiosła z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza i Bielska-Białej.

Msza z udziałem pielgrzymów odbyła się jak zwykle w bazylice Matki Bożej Anielskiej. Przewodniczył jej ksiądz infułat Dariusz Raś, duszpasterz rzemiosła małopolskiego. Po mszy podziękowania i życzenia złożyli starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zbigniew Pyrek i Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, Janusz Kowalski.

(więcej na stronie MIRIP)

Na pierwszym planie: skarbnik Krzysztof Buła, starszy cechu Jacek Kurczab, sekretarz Irena Tąta przed wejściem do klasztoru oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Z tyłu poczet sztandarowy: Grzegorz Tryjefaczka, sztandarowy Krzysztof Ziemba, Marcin Czop.

Starszy cechu Jacek Kurczab wraz z członkami zarządu: Ireną Tątą i Krzysztofem Bułą.

Sztandarowy Krzysztof Ziemba (z prawej) w asyście Marcina Czopa i Grzegorza Tryjefaczki (w środku).

Formowanie pocztów sztandarowych. W drugim rzędzie widoczny nasz poczet sztandarowy: Marcin Czop, Grzegorz Tryjefaczka, sztandarowy Krzysztof Ziemba.

Pomnik Świętego Jana Pawła II, pod którym reprezentacje rzemieślników złożyły kwiaty.

Zarząd cechu: starszy Jacek Kurczab, sekretarz Irena Tąta oraz skarbnik Krzysztof Buła przy pomniku Jana Pawła II.

Pielgrzymi rzemiosła ustawiający się do pamiątkowej fotografii pod wejściem do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Reprezentanci krakowskiego Cechu Złotników – zarząd cechu: Krzysztof Buła, Jacek Kurczab, Irena Tąta. Na pierwszym planie z lewej dyrektorka Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, Anna Adamczyk.

Ksiądz infułat Ireneusz Raś, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zbigniew Pyrek i prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, Janusz Kowalski.

Z lewej starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zbigniew Pyrek, z prawej Janusz Kowalski – Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.