Goldexpo 2024

Przez trzy dni na Targach Gold Expo mieliśmy okazję znów spotkać stałych wystawców, ale również poznać nowe firmy i trendy w jubilerstwie. Jak zwykle przed jednymi ustawiały się długie kolejki, a inni zachęcali do odwiedzania swoich stoisk.

Biżuteria złota, sztabki, diamenty, biżuteria srebrna, bursztynowa, kamienie kolorowe, perły, zegarki, narzędzia jubilerskie i opakowania – to wszystko czekało na odwiedzających. Na targach nie zabrakło również miejsca dla plastyków i ich prac.

Co roku podczas targów jest organizowana uroczysta gala wystawców. To na niej ogłaszany jest tytuł Złotnika Roku wraz z wręczeniem Medalu Świętego Eligiusza. Tytuł ten przyznaje Kapituła Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej przy Związku Rzemiosła Polskiego.

W tym roku tytuł otrzymał Janusz Muchajer, Podstarszy Cechu Złotników, Jubilerów i Zawodów Pokrewnych w Krakowie.

Miło nam, że to już czwarty tytuł otrzymany przez członka naszego Cechu krakowskiego.
Przypomnijmy:

2005 – Janusz Kowalski, wówczas Starszy Cechu, dzisiaj Prezes MIRiP w Krakowie.
2011 – Andrzej Bielak członek cechu, jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. 2016 – Jacek Kurczab, wówczas Podstarszy  a obecnie Starszy Cechu złotników krakowskich.

Gratuluję koledze otrzymanego tytułu.
Będę inicjował kolejne nominacje i czekał na przyznanie następnych tytułów dla krakowskich złotników.

– Starszy Cechu
Jacek Kurczab

Przestrzeń wystawiennicza targów GoldExpo.
Tytuł Złotnika roku otrzymał w tym roku członek naszego Cechu, Janusz Muchajer.
Medal Świętego Eligiusza.
Prezes Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej Związku Rzemiosła Polskiego, Janusz Kowalski ogłasza tytuł Złotnika Roku 2024 dla Janusza Muchajera.
Uroczysta gala. Siedzi: Janusz Muchajer, Złotnik Roku 2024, stoją od lewej: Jacek Kurczab, starszy cechu oraz Janusz Kowalski, prezes MIRiP.
Uroczysta gala, podczas której wręczono Medal Swiętego Eligiusza. Przemawia starszy cechu, Jacek Kurczab.
Janusz Muchajer otrzymał tytuł Złotnika Roku 2024. Z prawej Starszy Cechu, Jacek Kurczab.
Gala zakończyła się wspaniałą imprezą.
Medal Świętego Eligiusza przyznawany jest przez Ogólnopolską Komisję Złotniczo-Jubilerską ZRP.