Mistrz Rzemiosła Artystycznego.Tytuł honorowy.

Mistrz Rzemiosła Artystycznego.

Tytuł honorowy.

15 listopada 2021 w sali Teatru Wielkiego w Warszawie wręczono prestiżowe wyróżnienia nawybitniejszym rzemieślnikom reprezentującym zawody z całej Polski. Wśród nagrodzonych tytułem Mistrza Rzemiosła Artystycznego znalazł się pan Jacek Kurczab. Podczas uroczystości odebrał z rąk Ministra Kultury i Sztuki pana Piotra Glińskiego dyplom i gratulacje. Swoją obecnością imprezę zaszczycili Dyrektor Zespołu Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej Pani Jolanta Kosakowska oraz były Prezes Związku Rzemiosła Polskiego pan Jerzy Bartnik.

Tytuły honorowe nadawano od roku 1978 do 1990. Następnie po 13 latach przerwy wznowiano przyznawanie wyróżnień wybitnym polskim rzemieślnikom: kolejno w roku 2013 i 2015. W tym roku przyznano 19 tytułów z 29 złożonych wniosków. Decydowała 5-osobowa Rada składająca się z artystów plastyków, przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Związku Rzemiosła Polskiego.