Targi Gold Expo

Targi Gold Expo

Warszawskie Centrum Targowe w dniach od 30 września do 2 października stało się miejscem targów Gold Expo, organizowanych przez Fundację dla Rozwoju Branży Złotniczo-Jubilerskiej.

Uwagę przyciągały stoiska dużych, znanych firm jubilerskich. Nie ustępowały im miejsca wystawy mniejszych firm, które zachęcały wyjątkowymi, rzemieślniczo opracowanymi wyrobami. Jak zawsze duże zainteresowanie towarzyszylo stoiskom plastyków – odważne wzory, świetna biżuteria, pomysłowa ekspozycja.

Duża ilość biżuterii z bursztynu, srebra i złota to nie wszystko. Obecni byli również producenci i sprzedawcy zegarków, opakowań jubilerskich, kamieni szlachetnych i specjalistycznych narzędzi złotniczych, maszyn i urządzeń, choć ci ostatni prezentowali się w tym roku nieco skromniej niż zazwyczaj.

W tym roku nie wręczono medalu św. Eligiusza, nie nadano również prestiżowego tytułu Złotnika Roku. Nie obyło się jednak bez małej uroczystości, gdyż poznalismy zwycięzców konkursu „Bursztynowe Rzemiosło 2021”. Na stoisku OKZJ wręczono nagrody przyznane w tym konkursie zorganizowanym przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Na targach warto być! Warto zobaczyć się z ludźmi, pozyskać nowe kontakty, zainspirować ekspozycjami i wyjść bogatszym o nowe pomysły i doświaczenia.