Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

Dni i miesiące szybko upływają, najlepiej widać to po mijających uroczystościach. W mgnieniu oka minął rok i mamy  już XVI Pielgrzymkę Rzemiosła do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Po porannej drodze krzyżowej orszak cechów ze sztandarami złożył pokłon i kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawla II. Uroczystą mszę świętą poprowadził ks. infułat Dariusz Raś – archiprezbiter Bazyliki Mariackiej i duszpasterz rzemiosła. W kazaniu zwrócił szczególną uwagę na historię i rolę rzemiosła w Kalwarii, która zaczyna się datować już w 1887 roku powstaniem Szkoły Stolarskiej. Po mszy świętej pielgrzymów ugościli organizatorzy uroczystości – Cech Rzemiosł Różnych wspólnie ze Spółdzielnią Rzemieślniczą w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Nasz cech reprezentowali Starszy Cechu Jacek Kurczab, członek Zarządu Irena Tąta oraz niezawodnie ze sztandarem koledzy Krzysztof Ziemba i Grzegorz Tryjefaczka. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy uczestniczyć w pielgrzymce w szerszym gronie koleżanek i kolegów.