Święto złotników.

Święto złotników 2021

Święto Złotników odbyło się w tym roku w atmosferze oczekiwania. Wszyscy byli już spragnieni wzajemnego spotkania, rozmów i wspólnej zabawy.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice oo. Franciszkanów w Kaplicy św. Eligiusza. Następnie w sali Na Kotłowem, w trakcie towarzyskiego spotkania, nastąpiła miła uroczystość wręczenia Odznaczeń Rzemieślniczych.
Za długoletnią aktywność cechową i zaangażowanie, Srebrną Odznakę im. Jana Kilińskiego otrzymał mistrz złotnictwa pan Krzysztof Gubała. Odznaczenie wręczył Prezes MIRiP Janusz Kowalski wraz z zastępcą Andrzejem Dębowskim i panią Dyrektor Anną Adamczyk.
Złotymi Odznakami Rzemiosła zostali uhonorowani: mistrz Krzysztof Ziemba, Ireneusz Krzemień, Benedykt Wacnik oraz pan Jan Soboszek.

Aby spotkanie i zabawa zapadły w pamięć i nabrały nowego wymiaru na następne lata, Starszy Cechu Jacek Kurczab przygotował niespodziankę. Wśród członków cechu została rozlosowane sztabka złota o masie 2g, a wśród uczestników złoty 1 grosz na szczęście. Losowania dokonała Pani Dyrektor Anna Adamczyk. Szczęście dopisało panu Ryszardowi Dąbrowie i Łukaszowi Bule. Rozdanie nagród i odznaczeń stało się bodźcem do wyśmienitej wspólnej zabawy.

Trudno wyobrazić sobie święto złotników bez władz krakowskiego Urzędu Probierczego: Pani Dyrektor Aleksandry Górkiewicz-Maliny i Pana Naczelnika Wojciecha Jarzyny. Wśród naszych gości znaleźli się też przedstawiciele Cechu Śląskiego: Starsza Cechu Iwona Lis-Filipczyk, Podstarszy Piotr Rurański i założyciel Śląskiego Cechu Jerzy Kurczok. Ambasadorem Cechu Rzemiosł Skórzanych był Podstarszy cechu, Pan Andrzej Dębowski.

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z imprezy autorstwa Mariana Satały na stronie Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Do zobaczenia za rok!!!