170. rocznica powstania Urzędu Probierczego w Krakowie

W sali obrad Rady Miasta Krakowa odbyła się w piątek 24 stycznia 2014 roku uroczystość związana z obchodami 170. rocznicy powstania Urzędu Probierczego w Krakowie. Na obchodach reprezentował nas Zarząd Cechu w składzie: Ryszard Dąbrowa, Jacek Kurczab i Krzysztof Buła.

Wielu znakomitych gości pojawiło się na jubileuszu, który swoim patronatem objęła Janina Maria Popławska, prezes Głównego Urzędu Miar. Z panią prezes do Krakowa przyjechał  również Karol Markiewicz, dyrektor gabinetu prezesa Głównego Urzędu Miar. Prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego reprezentował pełnomocnik ds. przedsiębiorczości Jan Okoński, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski.

Aleksandra Górkiewicz-Malina, dyrektor Okręgowego Urzędu Probierczego w Krakowie przedstawiła historię działalności tej jednostki skupiając się głównie na okresie ostatniego dziesięciolecia. Wspomniała o ścisłej współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą, a zawłaszcza z Wydziałem Metali Nieżelaznych. Serdecznie dziękowała za życzenia i wsparcie wszystkim instytucjom.

Starszy Cechu Złotników Ryszard Dąbrowa oraz jego zastępca Jacek Kurczab i Krzysztof Buła z zarządu Cechu podarowali Urzędowi statuetkę św. Eligiusza oraz okolicznościowy adres.

[Best_Wordpress_Gallery id=”24″ gal_title=”170. rocznica powstania Urzędu Probierczego w Krakowie”]