Święto Złotników 2013

30 listopada w wigilie Św. Eligiusza, w intencji właścicieli firm złotniczych, jubilerów, brązowników, grawerów, pokrewnych zawodów, ich rodzin i pracowników, odbyła sie msza św. w kaplicy Św. Eligiusza OO. Franciszkanów w Krakowie.

Po mszy odbyło się spotkanie w pięknej stylowej sali Klubu na Kotłowem.
Uroczystość uświetnił swoją obecnością Prezydent Miasta Krakowa prof.Jacek Majchrowski z małżonką. Ponadto Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski z kierownictwem, Władze Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej z Prezesem Wiesławem Jopkiem oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych Cechów.

Z okazji 10-lecia utworzenia Śląskiego Cechu Złotników, Jubilerów, Grawerów i pokrewnych zawodów na ręce Starszego Cechu Jerzego Kurczoka, dar krakowskiego Cechu BUŁAWĘ wręczył Starszy cechu Ryszard Dąbrowa.

Pomorska Izba Rzemieślnicza w osobie Karola Kowalskiego Wiceprzewodniczącego Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo Jubilerskiej specjalnie przybyłego na ta uroczystość, przekazała puchar z bursztynem w dowód wieloletniej współpracy Prezesowi Krakowskiej Izby Januszowi Kowalskiemu.

Honorową Odznaką Rzemiosła został odznaczony mistrz Grzegorz Węc, a Złotymi Odznakami Izby Rzemieślniczej w Krakowie mistrzowie Janusz Muchajer i Kazimierz Wenc.

Po zakończonej części oficjalnej i wyśmienitej kolacji przygotowanej przez Dom Polonii rozpoczęła sie fantastyczna zabawa. W połączeniu z przypadajacymi andrzejkami przeobraziła się niemal w bal karnawałowy i trwała do późnych godzin nocnych.

Kto nie skorzystał z zaproszenia może naprawdę żałować.

Zapraszamy i do zobaczenia za rok,będzie jeszcze lepiej……

Zarząd Cechu

[Best_Wordpress_Gallery id=”23″ gal_title=”Święto Złotników 2013″]