Targi Amberif 2023

Targi Amberif 2023

W dniach 22-25 marca 2023 odbyły się Międzynarodowe Targi Amberif. W tym roku zgromadziły one około 250 wystawców z 15 krajów.

Była to również okrągła, 20 edycja konkursu pod hasłem „Bursztynowe Rzemiosło”. Jednym z jego pomysłodawców i organizatorem był śp. Karol Kowalski, członek Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

W kategorii juniorzy nagrodę dostała Iga Piasecka za pracę pod tytułem „Ludzie jak kwiaty”. Laur w kategorii seniorzy zdobył Krzysztof Bondaruk pt. „Turka Amber”.

Dla uczczenia tej wyjątkowej edycji wydarzenia przygotowano pamiątkowe brosze w formie liścia. Pierwsza, z numerem 1, jako dowód uznania dla wielkiej pracy włożonej w organizację konkursu została przyznana śp. Karolowi Kowalskiemu – w jego imieniu dar odebrała żona Ewa.

W trakcie uroczystości wręczono również najwyższe rzemieślnicze wyróżnienie – Szablę Kilińskiego. Nagrodzono nią Pana Waldemara Sawa. Przejął on funkcję Starszego Cechu po Karolu Kowalskim, jak również organizację konkursu i obowiązki z nim związane.

GRATULUJEMY.