XVII PIELGRZYMKA RZEMIOSŁA DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

Trzeciego września 2022 uczestniczyliśmy w już XVII Pielgrzymce Rzemiosła do Zebrzydowskiej. Na początek uroczystości, po uformowaniu się pocztów sztandarowych, złożono kwiaty pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II. Następnie odbyła się msza święta, odprawiona przez Kapelana Małopolskiego Rzemiosła – ks. inf. Dariusza Rasia.

W obrzędach uczestniczyły Izby i Cechy z całej południowej Polski. Delegację naszego cechu poprowadził Starszy Cechu Jacek Kurczab wraz z członkiem zarządu, mistrzem Krzysztofem Bułą. Poczet sztandarowy tworzyli Grzegorz Tryjefaczka, Jacek Lokas i Marcin Czop.

Zarząd cechu założył na tę okazję nowe togi, ufundowane przez Zastępcę Starszego Cechu, Janusza Muchajera, a zaprojektowane przez jego córkę, Ewę
Składanie kwiatów pod pomnikiem papieża
Uroczysta msza święta
Prezes Izby, Janusz Kowalski i ks. inf. Dariusz Raś